موضوع :اخبار سینما ایران ، عکسهای احمد مهرانفر
الوند: مهرانفر خودش از پایتخت3 کنار کشید 

احمد مهرانفر: عوامل "شاهگوش" نگذاشتند به "پایتخت" بروم

حذف ارسطو از پایتخت 3

ساعاتی قبل خبری مبنی بر حذف شخصیت ارسطو از سریال پایتخت در رسانه ها منتشر شد. شخصیتی که از محبوب ترین کارکترهای این سریال بود و تا حد زیادی در موفقیت پایتخت 1و2 نقش داشت و حذف او قطعا ضربه موثری به جذابیت این سریال خواهد زد. “کافه سینما” برای پیگیری این خبر با احمد مهرانفر( بازیگر نقش ارسطو) و خشایار الوند(نویسنده پایتخت) گفتگو کرده که واکنش آنها در ادامه می خوانید.

الوند: مهرانفر خودش از پایتخت3 کنار کشید
خشایار الوند فیلمنامه نویسی که در سالهای اخیر همکاری مستمری با مهران مدیری و تیم سریال سازی اش داشته است، در حال حاظر مشغول نگارش قسمت های ابتدایی پایتخت3 است. او در گفت و گویی با کافه سینما در مورد شایعه حضور نداشتن احمد مهران فر – شخصیت ارسطو – در پایتخت3 گفت: راستش من به عنوان فیلمنامه نویس بهتر است زیاد در این مسائل ورود نکنم و پاسخ دادن به این مباحث را به آقای مقدم عزیز و طنابنده بسپارم. با این حال واقعیت این است که بر خلاف میل شخص بنده و دوستان فیلمنامه نویس کار، شخصیت ارسطو در پایتخت3 نیست. این تصمیم هم توسط خود آقای مهران فر گرفته شده و تصمیمی کاملا شخصی بوده و دلیلش را هم باید از خودش بپرسید.
الوند در مورد شایعه ی دلگیر بودن “سیروس مقدم” از مهران فر بابت شباهت بازی اش در سریال “شاهگوش” با “ارسطو” گفت: بعید میدانم چنین چیزی باشد. شاید آقای مقدم نمی پسندیدند که مهران فر در “شاهگوش” نقشی شبیه به ارسطوی پایتخت را بازی کند، اما بعید است که نبودن مهران فر در پایتخت3 ربطی به این چیزها داشته باشد. تا جایی که من میدانم این خود آقای مهران فر بود که از کار کنار کشید. دلیلش را هم نمیدانم. شاید به خاطر حضور در “شاهگوش” چنین تصمیمی گرفته، به هر حال لوکیشن شاهگوش تهران است و نزدیک خانه ایشان است و مشکلی برای رفت و آمد نیست. شاید برایش کمی سخت بود که دوباره راهی علی آباد و شمال و جاده و این چیزها شود. طبیعتا بازی در “پایتخت” سختی های خودش را دارد.
الوند در انتها در مورد اینکه آیا با این شرایط پایتخت3 به جذابیت پایتخت1 و 2 خواهد بود، به کافه سینما گفت: به شخصه به نتیجه کار امیدوارم. به هر حال من قسمت دوم مرد هزار چهره – مرد دو هزار چهره – را هم نوشته بودم، به نظرتان آیا ضعیف تر از قسمت اولش در آمده بود؟ فکر میکنم الان هم با توجه به چیزهایی که در ذهن من و دیگر نویسندگان پایتخت3 است، قسمت سوم از دو کار قبلی بهتر شود. امیدوارم در انتها مخاطبان از نتیجه کار راضی باشند.

احمد مهرانفر: عوامل “شاهگوش” نگذاشتند به “پایتخت” بروم
احمد مهران فر هم در گفت و گویی کوتاه با کافه سینما ضمن تایید این خبر گفت: واقعیتش این است که من تا اسفند ماه درگیر بازی در پروژه “شاهگوش” هستم و طبق قراردادی که با این پروژه بستم اساسا امکان حضور و بازی در “پایتخت3” را ندارم. هرچند، به نظرم نقش ارسطو به اندازه ی کافی در قسمت های 1 و 2 پایتخت پررنگ بوده و بهش پرداخته شده و داستان هایش هم به حد کافی گفته شده است. شاید دیگر نشود چیز جدید و تازه ای به ارسطو اضافه کرد. با این حال چون جزو گروه “پایتخت” محسوب میشوم وقتی بهم پیشنهاد بازی در قسمت جدیدش را دادند پذیرفتم و حتی نیمچه قراردادی هم با گروه بستم، اما بعد دوستانم در “شاهگوش” با این قرارداد مخالفت کردند و مخالفت شان هم منطقی بود. آنها روی حضور من در کارشان حساب باز کرده بودند و اگر به “پایتخت” میرفتم به کارشان لطمه وارد میشد. اخلاق حرفه ای ایجاب میکرد به قراردادی که با “شاهگوش” بستم پایبند بمانم.

کافه سینما


8,694 بازدید

نظرات کاربران

۲۲
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

ریحانه جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵

من یکی از طرف داران آقای احمد مهران فر و پایتخت هستم و حتی اگر این سریال رو ۱۰۰بار دیگر هم پخش کند میبینم.وامید وارم پایتخت ۵و۶و۷و… هم ساخته شود وهیچ یک از شخصیت های آن حذف نشود . من سریال شاهگوش رو هم دیدم ونقش آقای مهرانفر در نقش خنجری رو خیلی خیلی دوست داشتم اما حالا هم پایتخت ۳و۴ ساخته و پخش شد و هم همه شخصیت های آن بودند و من هم خوشحالم.ممنون از همه عوامل و بازیگران پایتخت آقای مهران فر دوست داریم

ناشناس یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲

آقای مقدم من پیشنهاد می کنم فکر ساختن این سری پایتخت رو از سرتون بیرون بندازین،چون این قسمتش فکر نکنم دیگه مخاطب داشته باشه.

فرهاد پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲

سیروس مقدم نمیبخشمت اگه بدونه ارسطو ۳شو بسازین

جیگر یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲

مطمءن باشید کار سیروس مقدم مث همیشه عالی در میاد این وسط کسی که ضرر میکنه این اقای مهرانفره

ریحانه جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵

اصلا با هاتون موافق نیستم

ناناز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲

چقد بد……خیلی خیلی ناراحت شدم/ دیگه پایتخت مزه نداره :-((((((((((((

الان سياوش خيرابي يك بازيگر حرفه اي هستش 7 نويد 1393/5/2, ساعت : 6:28 PM یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳

نه بابا مهرانفر خیلیم خوب بازی میکرد عوضش تو شاهکوءش هست

فاطمه چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲

پایتختو نبینیم سنگین تریم

وستا شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲

یعنی چی فیلم بدون ارسطو نمیچسبه چرط میشه من که عمرا نگاه کنم

زهرا سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲

حساس نشید !
بالاخره یه کاری واسه جذابیتش میکنن

تک ستاره سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲

حیف شد که آقای مهرانفر نیستن اما من به کارهای فوق العاده سیروس مقدم و سلیقه ایشون کاملا اطمینان دارم و مطمئنم کار خوبی از آب درمیاد اگه دقت کنید

رضوانه سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲

واقعا پایتخت بود و ارسطوش…
چراااااااااا.!!!!؟؟؟؟؟؟

s.kh سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲

اگه واقعا احمدمهرانفرتو سری سوم نیست ساخته نشه خییییییییییلی بهتره مگه میشه بایتخت بدون ارسطو!!!!!!!!!!!واااااااااای حتی تصورش آزار دهنده س.نه این غیرممکنه

رها جون سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲

مفت نمی ارزه بدون ارسطو!

علیرضا ناصری دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

این دقیقا مثل اینه که سریال هوش سیاه ۳ را بدون کیکاووس پاکیده بسازن

فهیمه جون دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

آخ قلبمممممممم
بخدا گریه دارم میکنم

hani دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

خب پس دیگه پایتخت ، پایتخت نمشیه !!!!

یکتا دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

من که دیگه نگاش نمیکنم بدون ارسطو مزخرف میشه

hamta دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

من از وقتی فهمیدم ارسطو نمیاد خیلی خیلی ناراحت شدم من اصلن نگاه نمیکنم سریالو…اصلن نمک پایتخت بود ارسطو..

lolo دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

اه…….. بدون احمد ک نمی چسبه

setare دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

چچچچچچچچچچچچچچچچرا دیگه پایتخت خنده دار نمیشه که
خیلی لوسین

پرنسس احسان دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲

یعنیی بدون ارسطو فیلم پوچ پوچه جدی میگم نمک پایتخت ارسطو بود زحمت نکشید بسازید لطفا