موضوع : گوناگون بازديد : 6,854 بازدید بار

تغییر موضوع سریال در حاشیه از بیمارستان به آسایشگاه

 پس از 35 قسمت‌، فصل اول سریال «در حاشیه» به پایان می‌رسد و روند تولید فصل دوم آغاز می‌شود؛ روندی که قطعاً در همان لوکیشن کنونی واقع در ساختمان انتشارات وزارت امورخارجه پی گرفته می‌شود اما احتمالاً با تغییر دکور همراه خواهد شد، چرا که قطعاً مضمون فصل دوم تغییر می‌کند و احتمالاً همان ماجرای راه اندازی «آسایشگاه سالمندان» به عنوان مضمون فصل بعدی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

سریال در حاشیه با حواشی فراوان در جدول پخش باقی ماند و اکنون با همان مضمون پزشکان روی آنتن می‌رود اما این رویه چندان طولانی نخواهد بود و پس از حدود سی و پنج قسمت از این سریال، مضمون این مجموعه کمدی تغییر خواهد کرد و احتمالاً به آسایشگاه سالمندان تغییر خواهد یافت؛ ایده‌ای که در همان زمان افزایش فشارها و پیش از آغاز پخش نیز مطرح شده بود و حال در حال نهایی شدن است.

بیش از دو هفته از آغاز جنجالی پخش مجموعه نود قسمتی «در حاشیه» که پیش‌تر با عنوان «اتاق عمل» شناخته می‌شد از تلویزیون، می‌گذرد؛ مجموعه کمدی به کارگردانی مهران مدیری که بیمارستان و پزشکان را دستمایه شوخی قرار داده بود و هرچند در همان قسمت ابتدایی، شخصیت‌های اصلی را یک پزشک فاقد مدرک و یک پزشک دارای مدرک بی‌اعتبار قرار می‌دهد اما با این حال شدیدترین انتقادات ممکن را از سوی گروهی از پزشکان متخصص در پی داشت.

تولید مجموعه نود قسمتی مهران مدیری برای تلویزیون به قسمت هفتم رسیده بود که همه چیز متوقف شد و این توقف علت مشخصی داشت. از یک سو، اعتراض‌هایی درباره تولید این مجموعه با ارسال نامه نظام پزشکی مطرح شده بود و از سوی دیگر، تصمیم‌گیرندگان رسانه ملی که باید استمرار تولید این سریال تلویزیونی را با‌‌‌ همان رویه گذشته تأیید می‌کردند، در حال تغییر بودند و به همین دلیل، پروژه مدیری عملاً در وضعیت تعلیق قرار گرفت.

در راستای همین نامه‌نگاری نظام پزشکی بود که علیرضا زالی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی، با اشاره به دیدگاه نظام پزشکی در زمینه سریال «در حاشیه» گفت: «ما مخالف طنز فاخر نیستیم، ولی باید شأن جامعه پزشکی نیز رعایت شود، به هر حال پزشکی ایران در دنیا به خصوص در منطقه، جایگاه ویژه‌ای دارد و نامه‌ای که درباره این سریال به مسئولان رسانه ملی نوشته شد، بر اساس درخواست انجمن‌های علمی و پزشکی بود‌».

ماجرا آنچنان بالا گرفت که جایگزینی «اتاق سالمندان» مطرح ‌و حتی جلساتی برای تغییر سوژه سریال مدیری نیز مطرح شد؛ اما لوکیشن سریال مدیری که ماهیانه ۶۰ میلیون تومان هزینه‌ دارد و به لطف مخالفان این سریال برای مدتی خاک می‌خورد و همچنین سایر هزینه‌های پیش تولید، تغییر کامل سوژه سریال را دشوار ساخته بود و بنابراین قرار شد، پروژه «در حاشیه» همچنان فعال باشد.

فصل دوم سریال در حاشیه

این‌گونه بود که قسمت‌هایی از این سریال با حذف و اضافه‌هایی همراه شد تا نظر پزشکان نیز تامین شود و در پاسخ به پیش‌داوری صورت پذیرفته از سوی نظام پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، قدمی برداشته شده باشد اما اصلاحات نه تنها نظر پزشکان را تامین نکرد، بلکه سازمان نظام پزشکی رسماً صفحه‌ای با محوریت کمپین تجمع علیه این سریال به راه انداخت و پزشکان متخصص و برخی دیگر نیز شدیدترین واکنش‌ها را از خود بروز دادند؛ واکنش‌هایی که با تهدیدهایی نیز همراه شد.

هرچند مجموعه تازه مهران مدیری با نقدهایی از منظر کیفی همراه است اما اگر همه فشارها و خطوط قرمزی که برای تولید کمدی با مضمون پزشکان پیش پای گروه مدیری به وجود آمده را در نظر گرفت، «در حاشیه» تا اینجا نمره قبولی گرفته و با توجه به آنکه بالاخره با واکنش افکارعمومی نسبت به انتقادات نابجای گروهی از پزشکان، این گروه عقب نشینی کردند و پخش «در حاشیه» با آرامش داده می‌یابد اما این استمرار پخش تا قسمت سی و پنجم ادامه خواهد داشت.

باید صبر کرد و دید که آیا در همین فصل نخست، سریال «در حاشیه» به نقطه اوج و مطلوب مخاطب خواهد رسید و در این شرایط، با تغییر مضمون همچنان مخاطب پیگیر کنونی‌اش را حفظ خواهد کرد و موقعیت‌های جذابی شبیه به آنچه اکنون خلق شده را می‌توان در فصل دوم نیز مشاهده کرد. (تابناک)

تایید شده : ۲۷ نظر / در حال بررسی : 1 نظر / مجموع : 28 نظر

ناشناس گفته :

سلااااام.دست مهران مدیری دردنکنه به نظرمن بهترین بازیگراشون مهران غفوریان وجوادرضویان هههههههههه این ملک باس ماس

mohammad گفته :

همش تقصیر آمریکاست خخخخخخ
مدیری دمت گرم

بهروز گفته :

مدیری جان همینطور بیاجلو.حقیقت همیشه تلخه توهم همیشه حقیقت رو گفتی.مهم ما ملت ایم که پشتتیم.بیا…..

maryam گفته :

سریال حاشیه عالی بود پزشکان عزیز ان کس که حساب پاک است از محاسبه چه باک است

ناشناس گفته :

اون از شبهای برره اون از قهوه تلخ و اینم از کار جدید در حاشیه ، مهران مدیری یک فیلم درست نتونست بسازه… واقعا برای این منتقدان متاسفم. جای مدیری تو ایران نیست……………….همین و بسسسسسسسسس

كنعان گفته :

من طرفدار آقاى مدیرى هستم ایشون خیلى با سواد و با شعورن ، میرى پیش هر دکترى ویزیتش دو رقمى هستش اگه یادتون باشه قسمت هاى اولش استاد (رسول نجفیان) روى مطبش نوشته بود ویزیت الزامى نیست این جمله درس بزرگى هستش واسه اونا که فقط به فکر پولن واقعا کار آقاى مدیرى حرف نداره نمیدونم چرا ما ایرانى ها از شنیدن حرف حق ناراحت میشیم اما همش ادعا میکنیم روشنفکریم ، آقاى مدیرى دوستتون دارم دیدن شما لیاقت میخواد که … میخوان این سریال رو حذف کنن شمعدونى رو بزاران که از آنونسش معلومه چقدر سریال بدى هستش

ناشناس گفته :

درسته

ناشناس گفته :

همین کارارو کردن اقای مدیری چندسال با تلویزیون و صدا و سیما قهر بودش و فیلم و سریالی نساخت حالاهم سریال ساخته به این خوبی بعضی از مردم جنبه ندارن و همش میخوان انتقاد کنن.

نیلوفر گفته :

واقعا ما خیلی بی جنبه هستیم هر وقت بک کار خوب ساختن یک عده ای اعتراض کردن…انگار همه چی اکی هست فقط آقای مدیری باعث توهین شده

mj گفته :

اینجوری گفتن ک الکی سر ملت رو شیره بمالن وگرنه فصل دومی در کار نیست واقعا دیگه تحمل این وضع ممکن نیست راجع به هر قشری انتقاد میشه سریع موضع میگیره واقعا جامعه پزشکان بااین کارشون نشون دادن خورده شیشه ای دارن جالبه موضوع شکایتشون هم مبنی بر این بود ک توی این سریال اغراق صورت گرفته ببخشید فقط من ی سوال دارم اونوقت مفهوم طنز یعنی چی ؟؟

ناشناس گفته :

تو این مملکت هر طنزی بسازن یکی صداش در میاد .یعنی همه ی صنوف علیهاسلام هستن.

ava گفته :

سریال فوق العاده ایه مخصوصا اقا جواد رضویان که گل کاشت… ما حامی سرسخت اقای مدیری و هنر طنزشون هستیم…

گندم گفته :

استاد ما تا اخرش هستیم . برای اونایی ک اعتراض کردن متاسفم. یعنی ما پزشک بد نداریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همه فرشته هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گندم گفته :

همش اعتراض. اعتراض. مگه پزشک ها فرشته ان. یعنی پزشک بد تو این مملکت نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا متاسفم

الیزابت اکبری گفته :

باهات موافقم.من یه دکتر چشم پزشک رفتم واسم عینک نوشت.بعد رفتیم یه جای دیگه واسه دکتر گفت چشمات سالمه.چند روز بعد مطب همون دکتری که واسم عینک نوشته بود رو پلمپ کردن و بردنش زندان چون دکتر قلابی بود.

مهتاب گفته :

واقعا متاسفم واس پزشکایی ک ب یک طنز انقد انتقادمیکنن شما ک مثلا تحصیل کرده ای جنبه نداری؟در ضمن همین پزشکا اگه اینجوری نباشن ک بهشون برنمیخوره ب جای این حرفا برید خودتونودرست کنین

ناشناس گفته :

دیگه اگه تو کشورمون با پزشکامون نشه شوخی کرد وای به حال بقیه…واقعا شورشو در اوردن …آقای مهران مدیری جزو بهتریناس لیاقتشو ندارن …

ساناز گفته :

فحشو بندازی زمین، صاحبش میاد برمی داره دیگه!!!
همه ی اعضای این قشر هم که به خودشون شک ندارن که به خودشون بگیرن…

alirezanasery گفته :

سریال سرزمین کهن و درحاشیه حیف شد ما دلمون خیلی میسوزه حیف.

پردیس گفته :

خیلی سریال لوسیه اصلا قابل دیدن نیست

alirezanasery گفته :

شما میتونی نبینی میکاییل رو ببینی البته میکاییل خیلی خوب در کل کلی گفتم

دریا گفته :

ناراحتی نبین.سریالش واقعا عالیه کاش همه بتونن بعداز اتمام سریال اعتراضشونو به گوش همه مخصوصا اون پزشکای بی جنبه برسونن .

در حاشیه.... گفته :

جمع کنید بابا ….هرچی درست میکنن یه عده اعتراض میکنن.اونوقت دم از آزادی و دموکراسی میزنن.
تو کشورهای دیگه حتی با ریس جمهور هم شوخی میکنن هیچی نمیشه حالا تو ایران نمیشه اسم یه شهری رو آورد سریع به یه عده بر می خوره.من اگه جای آقای مدیری بودم اصلا دیگه طنز نمیساختم!لیاقت ایین مردم فیلم های بونجول کره ای هست که نه دیگه به کسی بربخوره نه شان کسی زیره سوال بره. ن

alirezanasery گفته :

اگه اینا که کره ای هم نشون بدن باز بهشون برمیخوره به یکی برمیخوره

ناشناس گفته :

خودشون جنبه ی دو کلمه انتقاد ندارن. بعد آرزوی کشوری آزاد و انتقاد پذیر دارن

alirezanasery گفته :

واقعا برای همشون متاسفم که جنبه شوخی ندارین کشورهای دیگه با همه نوع قشر شوخی میکنین کسی هم ناراحت نمیشه ولی اینجا تا کسی یه چیزی میسازه زود بهش گیر میدن اینقدر اعتراض کردن آخر زهرشان را ریختن موضوع سریال عوض شه دیگه به درد نمیخوره بنده خدا مهران مدیری چقدر از دست اینا حرص میخوره با تشکر از ستیت آریا پیکس

مهتاب گفته :

واقعا متاسفم واس این منتقدان طنزه دیگ تازه اگه بعضی پزشکا اینجوری نباشن این طنزرو ک واس خنده مردم ب خودشون نمیگیرن

دانلود تیتراژ
مطالب پربازدید
مطالب پربحث