اولین عکسها از تست گریم بازیگران پایتخت 5 که قرار است از روز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه 96 استارت کار زده شود منتشر گردید.

تست گریم بازیگران سریال پایتخت 5

گفته های سیروس مقدم کارگردان مجموعه سریال پایتخت در خصوص سری پنجم پایتخت

 حدود دو سال از پخش «پایتخت 4» می گذرد و در طی این دو سال، هر جا که رفتیم، هر که را که دیدیم، با هر که هم صحبت می شدیم، به طرق مختلف سراغ «پایتخت 5» را می گرفتند. گویی با  دیدن من،‌ یاد گمشده ای می افتادند یا دلتنگ خانواده نقی  می شدند و یا عیدها، سر سفره هفت سین و…احساس میکردند چیزی کم دارند.

مقدم ادامه میدهد:

تیم ما در این فاصله سریال «علی البدل» را ساخت. سریالی متفاوت، سخت و جذاب، اما مخاطب، باز هم سراغ «پایتخت» را می گرفت و «علی البدل» را با «پایتخت» مقایسه می نمود و این مسئولیت ما را سنگین تر می کرد.  

کارگردان روز حسرت می افزاید: ایده ساخت «پایتخت 5»، زمانی برای ما جدی تر شد که موسسه فرهنگی اوج، برای تهیه و تولید آن پیشقدم شد. من به دلیل همکاری مشترکی که طی این سالها با موسسه اوج داشتم و کار مشترک دیگری که به نام «هنگام بیداری» با هم پیش می بردیم، شناخت خوبی از آنها داشتم و از آنجایی که این موسسه، سابقه و تولیدات قبلی اش نشان می دهد دغدغه های فرهنگی و ارزشی اش مبتنی بر تولید آثار فاخر، مردمی و ارزشمند می باشد، احساس کردم که این همکاری قطعاً از روی شناخت و منطق انجام  پیش خواهد رفت.

من در جایی دیگر هم گفته ام، اگر موسسه اوج پا پیش نمی گذاشت و ما را در چتر حمایتی مادی و معنوی خود قرار نمی داد، شاید باز هم مردم شانس دیدن پایتختی دیگر را پیدا نمی کردند و این خود، اهمیت حضور آنها و تلاش شان را برای تولید «پایتخت 5»، روشن تر  می نماید.

بازیگران پایتخت 5

کارگردان سریال «علی البدل» ادامه می دهد: از آنجایی که موسسه اوج دارای اساسنامه و هدفمندی  روشن در تولید آثار فرهنگی است و همانا سرمایه گذاری و نظارت در تولید آثار ارزشمند و پر محتوا و مردمی ، هدف غایی آنها است، این بار قصه و سوژه  سریال  «پایتخت 5»، در راستای همین اهداف فرهنگی و منطبق بر آرمانهای این موسسه و  سازمان صدا وسیما  خواهد بود.

کارگردان سریال “چک برگشتی ” اظهار می دارد :

برای پر کردن این خلأ و نیاز مردم به دیدن «پایتخت»، با هم اندیشی و تبادل افکار فیمابین، تصمیم گرفته شد که مسئولیت محتوایی ، اجرایی و تولید «پایتخت 5» هم در لیست سفارش  های این موسسه و در کنار چندین و چند فیلم ، سریال ،آثار مستند و… قرار بگیرد.

وی تصریح  می کند:  از آنجایی که در قصه «پایتخت» و هنگام بیداری و… مسئله سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، عشق و تحکم خانواده، احترام به والدین، حس وطن دوستی و خداپرستی و دشمن ستیزی و ده ها موضوع انسانی،‌ اجتماعی،‌ مذهبی و سیاسی و اقتصادی در میان است و تلاش دارد تا به فضای وحدت در جامعه، ایجاد امید در مردم، ساده زیستی، خدا ترسی، اتحاد اقوام به شکلی سالم و سازنده کمک نماید، طبیعی است که موسسه اوج با تفکر و بررسی های همه جانبه،‌ از چنین آثاری حمایت کرده و با نظارت و درایت شرایط مساعدی را برای پیشرفت این گونه آثار مهیا سازد.

بازیگران جدید پایتخت 5

تست گریم بهرام افشاری از بازیگران جدید پایتخت 5

مقدم میگوید:  «پایتخت 5» سریال سختی است، به مسائل و فضاهایی ورود می کند که برای خود ما هم تازه گی دارد، به همین دلیل از همان ابتدا با مشارکت اوج و معرفی چند مشاور توسط آنها و دیدن فیلمهای مستند و غیر مستند در اوج جلسات مشترک، فیلمنامه به لحاظ محتوایی، کارشناسانه و با پژوهش پیش رفت و حضور موسسه اوج باعث تسریع در کار نگارش و فیلمبرداری خواهد شد.

وی در خصوص سبک روایت فیلمنامه میگوید:  فعلاً نمی شود فیلمنامه را لو داد، اما به طور کلی می شود گفت که قصه فضایی جدید و شیرین دارد، چندین سفر به خارج از کشور و، شمال و جنوب ایران باید انجام شود و کلا سریال در فصل جدید بسیار پر لوکیشن است.

وی در پایان گفت : موضوعاتی  ویژه و خاص در قصه فصل پنجم طرح می گردد که امیدوارم این تلاش مشترک با حمایت مدیران سازمان صدا و سیما  پایه گذار اثری آبرومند و قوی تر از پایتخت های قبل برای مخاطبان شریف ایرانی باشد.

تست گریم بازیگران پایتخت 5


4,204 بازدید

نظرات کاربران

۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.