موضوع :دنیای هنرمندان

hamalat_paris06

رسانه‌های فرانسه، بامداد شنبه از وقوع دو انفجار در نزدیکی «ورزشگاه استاد دو فرانس» خبر داده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از کشته شدن ده‌ها نفر در حملاتی است که به طور همزمان در چندین نقطه از پاریس به وقوع پیوسته‌اند.

اولین اتفاق، هنگامی رخ داد که یک مرد مسلح به کلاشنیکف، چندین نفر را در رستورانی پرازدحام به قتل رساند و هفت نفر را زخمی کرد.

پس از آن گزارش شد دست‌کم دو انفجار در نزدیکی ورزشگاه «استادو فرانس»، جایی که مسابقه فوتبال بین آلمان و فرانسه در حال برگزاری بود، به وقوع پیوسته است. این اتفاق در حالی رخ داد که ساعاتی پیشتر گزارش شده بود که به دنبال تهدید تروریستی تیم فوتبال آلمان، هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی این کشور تخلیه شده بود.

سومین گزارش‌ از بحران پاریس مربوط به تیراندازی دو مرد مسلح به شرکت‌کنندگان در یک کنسرت موسیقی منتشر شد. گزارش‌ها حاکی است این دو مرد مسلح دست‌کم 20 گلوله به سمت جمعیت شلیک کردند و نزدیک به 100 نفر از حاضران را گروگان گرفتند.  این گروگان‌گیری در نزدیکی مرکز هنری «باتاکلان» انجام شده است.

چندین حمله و انفجار در نزدیکی استادیوم محل برگزاری مسابقه فوتبال آلمان و فرانسه به کشته شدن دست‌کم  150 نفر منجر شده است. گزارش‌های متناقضی درباره نوع حملات منتشر شده است. برخی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند دو انفجار در مرکز پاریس به وقع پیوسته است. برخی دیگر از تیراندازی و چندین حمله همزمان در پاریس خبر داده‌اند.

عکسهای حملات تروریستی فرانسه

حمله های تروریستی در پاریس فرانسه

حملات تروریستی پاریس فرانسه تلفات و عکسها

عکسهای حملات تروریستی در پاریس 22 آبان 94 / جمعه

france hamle (15)

آمار و تلفات حملات تروریستی در پاریس فرانسه

وقوع حملات تروریستی در نزدیکی استادیوم محل برگزاری مسابقه فوتبال آلمان و فرانسه، به کشته شدن ده ها تن منجر شده است. از سوی دیگر، گزارش می شود که تروریست ها اقدام به گروگان گرفتن افراد بسیاری نیز کرده اند. در پاریس وضعیت اضطراری اعلام شده و ارتش برای مقابله با تروریست ها به کمک پلیس آمده است.

به گزارش «تابناک»، چندین حمله و انفجار در نزدیکی استادیوم محل برگزاری مسابقه فوتبال آلمان و فرانسه به کشته شدن دست‌کم 150نفر منجر شده است. گزارش‌های متناقضی درباره نوع حملات منتشر شده است. برخی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند دو انفجار در مرکز پاریس به وقع پیوسته است. برخی دیگر از تیراندازی و چندین حمله همزمان در پاریس خبر داده‌اند.

60 کشته و 100 گروگان در حملات تروریستی امشب پاریس

گفته می شود در حمله اول، سه انفجار در نزدیکی ورزشگاه «اِستاددوفرانس» در سن دونی پاریس در حالی به وقوع پیوست که فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه در حال تماشای بازی تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و آلمان بود. اما همزمان با این انفجارها، حمله دوم به یک تالار نمایش در منطقه باتاکلان صورت پذیرفت و ظاهراً مهاجمان پس از حمله به پلیس‌های اطراف این تالار نمایش، اقدام به گروگان‌گیری حاضران در این سالن کرده‌اند که شمار آنها 100 نفر ذکر شده است.

حمله سوم به یک رستوران در شرق پاریس به وقوع پیوسته که گروهی ضمن ورود به این رستوران اقدام به رگبار بستن حاضران در این رستوران کرده‌اند. همچنین پلیس فرانسه دقایق پیش از یک عملیات تروریستی جدید در یک مرکز تجاری در پاریس خبر داد.

60 کشته و 100 گروگان در حملات تروریستی امشب پاریس

اندکی پس از وقوع این حملات، تلویزیون فرانسه اعلام کرد استادیوم «استاد دو فرانس»، به دلایل امنیتی تعطیل شده و از خروج ده‌ها هزار تماشاگر جلوگیری به عمل آمده است. تماشاگرها وارد زمین بازی شده‌اند. گزارش های اولیه حاکی از آن است که دستکم 100 تن نیز توسط تروریست ها به گروگان گرفته شده اند.

رئیس جمهوری فرانسه که در استادیوم حضور داشت، بلافاصله پس از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی این ورزشگاه با یک بالگرد از این محل تخلیه و به وزارت کشور انتقال یافت تا یک شورای بحران تشکیل دهد. همچنین اشتاین مایر وزیر خارجه المان که در پاریس حضور داشت پس ازاین حادثه پاریس را به مقصد وین ترک کرد.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در اولین واکنش به این حادثه اظهار تعجب کرده و گفته است که از شنیدن این خبر یکه خورده ام!

60 کشته و 100 گروگان در حملات تروریستی امشب پاریس

گفتنی است گروه تروریستی داعش در شبکه توییتر اعلام کرد «پاریس در آتش». این جمله داعش حاکی از آن است که این گروه تروریستی اقدامات تروریستی در پاریس را برعهده گرفته است. بر اساس این گزارش، کاخ سفید نیز در بیانیه ای اعلام کرد به زودی اوباما، رئیس جمهوری امریکا درباره این حادثه اظهار نظر خواهد کرد.

تکمیلی:

*** باراک اوباما رییس جمهور آمریکا، لحظاتی پیش با وحشیانه خواندن حملات به پاریس گفت: این حمله نه تنها علیه فرانسه، بلکه علیه همه است. ما آماده کمک به فرانسه هستیم و علیه تروریسم با آنها همراهیم. کسانی که فکر می کنند اینگونه می توانند جلوی مقابله با تروریسم را بگیرند اشتباه می کنند. من تصمیم گرفتم در این شرایط ویژه به اولاند زنگ نزنم در شرایطی که صبح امروز با او در مورد جی 20 حرف زدم. مطمئن هستم در روزهای آینده خبرهای دقیق تری در مورد این حادثه خواهیم داشت و نمی خواهم اظهار نظر کنم تا خبرهای دقیق به دستم برسد.

*** نطق تلویزیونی اولاند رئیس جمهور فرانسه:
فرانسه با بی سابقه ترین حادثه تروریستی مواجه است. اتفاقاتی که در پاریس افتاده تعداد زیادی کشته شدند. ما همه تلاشمان را می کنیم که گروگان ها را آزاد کنیم و با مهاجمین برخورد شود. ما به دنبال آن هستیم که حمله جدید روی ندهد نیروهای ویژه عملیات جدیدی را آغاز کرده اند. وزارت کشور اعلام خواهد کرد که شرایط اضطراری برقرار خواهد شد. عبور و مرور کاهش پیدا خواهد کرد. مرزها بسته خواهد شد تا مهاجمین فرار نکنند. ما می دانیم که مهاجمین از کجا امدند. ما در این شرایط حساس با خانواده قربانیان هم دردی می کنیم. ما نباید بگذاریم آن ها ما را بترسانند. این ترس و هراس وجود دارد اما ما ملتی هستیم که می توانیم از خودمان دفاع کنیم. ما بر تروریستها پیروز خواهیم شد. ما هر همکاری را با نیروهای امنیتی انجام خواهیم داد تا از ملتمان دفاع کنیم. زنده باد فرانسه.

60 کشته و 100 گروگان در حملات تروریستی امشب پاریس

*** پلیس فرانسه اعلام کرده است برای دستگیری گروگانگیران دور تا دور سالن باتکالان را مین گذاری کرده و از تله های انفجاری استفاده کرده است. شهرداری پاریس از مردم خواست که از خانه های خود خارج نشوند.

*** آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز اعلام کرد از حادثه پاریس عمیقا شوکه شده است.

*** یکی از کسانی که موفق شده است از سالن فرار کند اعلام کرده است که گروگانگیران چندین نفر را در سالن کشته اند و در حال پر کردن اسلحه هایشان برای کشتن افراد بیشتری بودند.

*** پلیس فرانسه می گوید دست کم یک فرد انتحاری خود را در مقابل ورزشگاه سان دونی در پاریس منفجر کرده است.

*** یکی از کسانی که موفق شده است از سالن فرار کند اعلام کرده است که گروگانگیران چندین نفر را در سالن کشته اند و در حال پر کردن اسلحه هایشان برای کشتن افراد بیشتری بودند. یک منبع آگاه نیز به فرانس 24 گفت که افراد گروگان گرفته شده در سالن کنسرت پاریس”یک به یک” توسط گروگانگیران در حال کشته شدن هستند و اجساد آنها در این سالن پراکنده است.

*** اعلام تعطیلی کل مدارس فرانسه برای روزهای آتی و بسته شدن مرزهای این کشور.

*** گفته می شود یکی از گروگانگیران که در سالن باتکالان به قتل رسیده، اهل سوریه است.

*** شبکه العربیه در خبری فوری از حمله پلیس فرانسه به سالن کنسرت باتاکلان خبر داد.

*** به گزارش خبرگزاری رویترز، منابعی در پاریس از شنیده شدن صدای پنج انفجار در سالن کنسرت باتاکلان که گروگانها در آن حضور دارند خبر دادند.  این انفجارها پس از اظهارات فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه که از آغاز حمله پلیس خبر داد، شنیده شد.

*** شبکه العربیه به نقل از رسانه های فرانسه از پایان گروگانگیری در سالن کنسرت باتاکلان پاریس خبر داد.

*** شبکه الجزیره در خبری فوری گزارش داد در پی انفجارها و گروگانگیری در پاریس، فرودگاه بین المللی «اورلی» این شهر بسته شد.

*** پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان ون مینوت در خبری فوری به نقل از شبکه آی تله اعلام کرد، احتمال می رود ده ها نفر در حادثه گروگان‌گیری سالن کنسرت باتاکلان پاریس جانشان را از دست داده باشند.
این منبع به نقل از شبکه تلویزیونی بی‌اف‌ام تی وی نیز افزود: گمان می‌رود دو مهاجم این حادثه نیز کشته شده باشند.
بدنبال حوادث پاریس، فرانسوا اولاند سفر خود را به ترکیه برای شرکت در نشست گروه بیست لغو کرد و به نمایندگی او لوران فابیوس، وزیر امور خارجه و میشل ساپن وزیر دارایی فرانسه در این نشست حضور خواهند داشت.

*** شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار در خبری فوری به نقل از منابع پلیس گزارش داد حدود صد نفر در حادثه گروگانگیری سالن کنسرت باتاکلان پاریس کشته شدند.

*** شورای مسلمانان فرانسه «حملات نفرت انگیز و ذلت‌بار» پاریس را به شدت محکوم کرد.

*** داعش با پذیرش مسئولیت حملات تروریستی پاریس، شب گذشته را 11 سپتامبر پاریس خوانده است.

حمله های تروریستی در پاریس فرانسه

حمله تروریستی در پاریس

hamalat_paris02

حملات تروریستی پاریس

درگیری و جنگ در فرانسه


4,299 بازدید

نظرات کاربران

۴
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

الناز ۲۲ساله جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴

خیلی متأسفم ، نمیدونم چی بگم جز یا امام زمان (عج)توروخدا ظهورکن.
اللهم عجل الولیک الفرج،آمین.اگه اشتباه نوشتم ببخشید عربیم خوب نیست

Nike چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴

خیلی ناراحت کننده است

علی یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴

تروریست همه جا محکوم به نابودی است چه در فرانسه باشد چه در هرنقطه دیگر جهان

alirezanasery شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴

مرگ بر داعش