موضوع : بازیگران و همسرانشان , بیوگرافی بازیگران زن بازديد : 31,030 بازدید بار

ویدا جوان

بیوگرافی و زندگینامه

ویدا جوان بازیگر سینما و تلویزیون متولد تهران می باشد.

تحصیلات : وی لیسانس حسابداری طراح و ایده پرداز و دانش آموخته بازیگری تئاتر در کانون آموزشهای استاد حمید سمندریان می باشد.

او با بازی در سریال زمانه در سال 91 به خوبی شناخته شد.

بعد از آن در مجموعه پژمان,شمعدونی,آسمان من و به تازگی در سریال ماه و پلنگ به کارگردانی احمد امینی در نقش کتایون حضور داشته اشت.

ازدواج و همسرش

ویدا جوان چند سالی است که ازدواج کرده است و متاهل می باشد و اسم همسر او آیلا تهرانی می باشد.

عکس ویدا جوان و همسرش

ویدا جوان و همسرش

گفتگو با ویدا جوان و همسر او

شیفته جسارت ویدا شدم

ایلا تهرانی: راستش را بخواهید آن چیزی که باعث شد من شیفته ویدا شودم و در تصمیم گیری ام برای ازدواج با او مصمم شوم. جسارت و قدرتی بود که در او وجود داشت، چیزی که این روزها کمتر به چشم می خورد.

دوبله باعث آشنایی ما شد

ویدا جوان: حکایت آشنایی من و ایلا به چند سال قبل بازمی گردد، یکی از دوستانم که از علاقه ام به دوبله باخبر بود مرا به استودیو ضبط صدای «ایلا» برد تا تست دهم. طی همین جلساتی که به آنجا می رفتم و با ایلا صحبت می کردیم به این نتیجه رسیدیم که علایق مشترکمان در رنگ ها، هنر و مسائل عمیق زندگی بسیار است و حتی پس از ازدواج تفاهم ما دو نفر برای خانواده هایمان هم خیلی جالب بود.

vida javan

وقتی ویدا به خواستگاری ایلا می رود!

ایلا تهرانی: راستش را بخواهید در ازدواج ما بسیاری از چیزها از جمله مراسم خواستگاری و مراسم عقد و عروسی به شیوه های رایج برگزار نشد و سعی کردیم ضمن احترام به سنت آنطور که خودمان دوست داریم این مراسم را برگزار کنیم، اتفاقی که در خواستگاری ما رخ داد و شاید به نظر برخی ها حتی نامتعارف به نظر برسد این بود که ویدا از من خواستگاری کرد و من هم آنقدر از این حرکت او شگفت زده شدم که بدون درنگ به او پاسخ مثبت دادم. معمولا دخترها در ذهن شان است که مرد رویایی شان سوار اسب سفید شود و به خواستگاری آنها بیاید، در حالی که ویدا این قاعده را به هم زد و با اسب سفید به خواستگاریم آمد و من را با خودش برد.

کتاب شعر به جای دسته گل و شیرینی در شب خواستگاری

ایلا تهرانی: ما دوست داشتیم به سنت ها احترام بگذاریم و حرمت بزرگترها را هم نگه داریم. به همین خاطر دوست داشتیم با اجرای برخی از مراسم به خانواده مان نشان دهیم که برای آنها ارزش قائل هستیم و به همین خاطر مراسم رسمی خواستگاری ما به شکلی کاملا متفاوت و البته جالب برگزار شد تا مان از این طریق نشان دهیم که ضمن حفظ سنت ها نگاه و باورهای خودمان را برای ازدواج داریم به طور مثال وقتی به خواستگاری ویدا رفتم به جای گل و شیرینی کتاب سعدی را برای ما در ویدا و دو جلد از کتاب های هوشنگ ابتهاج را برای خود او هدیه بودم. این موضوع برای هر دوی ما بسیار عزیز و دوست داشتنی بود.

مهریه عروس خانم 7000 شاخه گل رز

ایلا تهرانی: من و ویدا دوست داشتیم آنطور که دوست داریم زندگیمان را شروع کنیم و به شدت هم بر این باور بودیم که عشق و صداقتی که در زندگی ما وجود دارد باعث خوشبختی ما می شود.
به همین خاطر وقت بحث مهریه به میان آمد ویدا مهریه 7000 شاخه گل رز هلندی به رنگ های سفید، قرمز و زرد را انتخاب کرد. حتی عاقد هم در مراسم عقد از این مهریه ویدا تعجب کرد. در هر حال من در طول این سال ها سعی می کنم به مناسبت های مختلف برای همسرم شاخه گلی را بخرم.

طبخ شام عروسی توسط مادرشوهر

ویدا جوان: دستپخت مادر ایلا در بین فامیل شان زبانزد است، به همین خاطر تصمیم گرفتیم برای اینکه همه در آن شب از مهمانی نهایت لذت را ببرند شام عروسی را خودش تهیه کند. بنده خدا از سه روز مانده به مراسم در تدارک طبخ شام بودند و همین کار ایشان باعث شد که همه از آن شب خاطرات بسیاری در ذهن شان رقم بخورد.

از برگزاری روز عروسی مان بی خبر بودیم

ایلا تهرانی: من و ویدا بعد از اینکه مراسم نامزدی را برگزار کردیم چندان به فکر برگزاری مراسم عروسی نبودیم، هر دو سرمان با کار گرم بود و از آنجا که هیچ کداممان درگیر و دار برگزاری مراسم عروسی پرهزینه بودیم ترجیح می دادیم همه چیز به شکل ساده برگزار شود تا اینکه پدر و مادرهایمان ما را سورپرایز کردند و در باغچه منزل عمه ام یک مراسم با 180 نفر مهمان برگزار کردند. ما خودمان از برگزاری این مراسم کاملا بی اطلاع بودیم و زمانی به ما گفتند که ما تنها 3-2 ساعت برای آماده شدن فرصت داشتیم. در هر حال در آن روز ما به نوعی مانند دیگر مدعوین به نوعی مهمان بودیم که البته حسابی هم به ما خوش گذشت.

نقش کتایون در سریال ماه و پلنگ

به خاطر همسرم حاضرم کارم را رها کنم

ویدا جوان: همیشه زندگی شخصی ام برایم نسبت به همه چیز در اولویت قرار داشت وهیچ چیز را حاضر نیستم با خوشبختی ام در زندگی مشترک عوض کنم، به همین خاطر حاضرم به خاطر حفظ زندگی ام، حتی قید بازیگری را بزنم.

من و همسرم عاشق یکدیگر هستیم و زندگی مان را با عشق و علاقه خاصی شروع کردیم و در نهایت این عشق و علاقه به ما کمک زیادی کرد تا یاد بگیریم مشکلات را به اتفاق هم حل کنیم و برای حل آنها از خودگذشتگی داشته باشیم. اگر عشق و علاقه در زندگی مشترک وجود نداشته باشد، افراد دچار نوعی روزمرگی می شوند! شما اینطور فکر نمی کنید.

بیوگرافی ویدا جوان

دستپخت ایلا در حد رستوران های پاریس است

ویدا جوان: من و همسرم در کنار هم به امورات خانه رسیدگی می کنیم چرا که من خودم چندان اه لکار خانه نیستم! بی شک اگر لطف و حمنایت های ایلا نباشد، نمی توانم از پس انجام کارهای خانه به تنهایی بربیایم چرا که من خیلی وقت ها به خاطر بازی تا دیر وقت سر کار هستم و زمانی که به خانه می آیم فرصت چندانی برای انجام کارهای خانه ندارم. اگر هر دوی ما خانه باشیم معمولا به کمک همدیگر آشپزی می کنیم. در واقع همسر من آشپز کم نظیری است و غذایی که طبخ می کند، در حد رستوران های پاریس است. به همین خاطر ترجیح می دهم در خیلی از موارد در حد یک کمک آشپز عمل کنم و اتیاجات او را در آشپزی برایش فراهم کنم.

بی نیازی بزرگترین اتفاق زندگی افراد است

ایلا تهرانی: متاسفانه آن چیزی که باعث می شود افراد نتوانند آنطور که باید از زندگی مشترکشان لذت ببرند این است که مادیات در زندگی شان نقش اول را بازی می کند در حالی که برای رضایت از زندگی باید به نوعی به درجه بی نیازی یا همان کم توقعی رسید. منظور از بی توقعی این نیست که نسبت به کسب درآمد بی اعتنا بود یا به دنبال زندگی بهتر نبود، بلکه منظور این است که شما به جای اینکه مدام در فکر بالا بردن مدل ماشین و تجملات در زندگی تان باشید، به فکر این باشید که از زندگی تان بیشتر لذت ببرید.

ویدا جوان

اینستاگرام ویدا جوان : instagram/vida.javan

سریالهای ویدا جوان

    زمانه به کارگردانی حسن فتحی محصول سال ۱۳۹۱
    پژمان به کارگردانی سروش صحت محصول سال ۱۳۹۲
    آسمان من به کارگردانی محمدرضا آهنج، محصول سال 1393

    شمعدونی به کارگردانی سروش صحت محصول سال ۱۳۹۴
    ماه و پلنگ به کارگردانی احمد امینی محصول سال ۱۳۹۵
    دیوار شیشه‌ای به تهیه‌کنندگی علی اکبر تحویلیان ۱۳۹۵

فیلمهای سینمایی ویدا جوان

    ملبورن (فیلم) به کارگردانی نیما جاویدی محصول سال ۱۳۹۲
    از ما بهترون به کارگردانی مهرداد فرید محصول سال ۱۳۸۷

تایید شده : ۴۶ نظر / در حال بررسی : 1 نظر / مجموع : 47 نظر

ناشناس گفته :

بنظر من خانم ویدا جوان خیلی فیلم های قشنگی بازی میکند. مخصوصاََ سریال شمدانی مریم زرافشان از سبزوار

ملوان زبل گفته :

خوب وخوش و موفق باشی

ناشناس گفته :

سلام بنظرم بازیگر خوبی هستید خیلی مصلد و سنگین اما جسارت نباشه ها این دماغت یخورده بد ریخته

Soroush گفته :

واقعا چهره جذاب و خوشگلی داره

هدیه گفته :

خیلی هم خوبه

حامد گفته :

خیلی چهره دوست داشتنی، بامزه، و جذابی دارن

فرید گفته :

سلام به همه و ویدای عزیز. تو کمتر فیلمی ایشون رو دیدم وخیلی بامزه هستن.برخلاف بعضیا که میگن بینیشونو عمل کنن من میگم به صورتشون میاد پس الکی غیبت نکنید پشت سر مردم.مثل مهران رجبی . یوسف صیادی. حرف بعضیاتون اصلا درست نییت .شاید ایشون سرچ کنن سایتارو این پیاما رو ببینن.البته این نظر خودمه.

یاسین گفته :

با کمال احترام ولی اصلاً بازیگر خوبی نیست …

ملیکا گفته :

خانم ویدا جوان خیلی خوب بازی نمیکنی ازت راضی نیستم

الناز گفته :

سلام…ویداجان انشاالله همیشه خوشبخت باشی .امکانش هست بگی علاقتوقبل از خواستگاری چطوربه همسرت ابرازکردی ؟؟ ممنون میشم

م م گفته :

ویدا خانم شما منو یاد خاطره های زیادی انداختین

ناشناس گفته :

خیلی خشگله ،خیلی دوستش دارم.

مینا گفته :

خوبه

مینا گفته :

به نظرم دماغتوعمل کن

sahar گفته :

متاسفم برای این طرز فکر پوسیدت.

نگین گفته :

خیییییییییییییییییییییییییییییییییی

ناشناس گفته :

خشکله

ناشناس گفته :

سلام ویداجان لطفا دماغت را عمل کن تا زیبا ترشوی

حجت موسوی گفته :

با سلام از نظر من فیلم خوبی بود

mohsen گفته :

سلام در جواب هدیه خانوم باس بگم….
به اعصاب خودتون مسلط باشید اینا همش فیلمه….از طرف دیگ به بازی ملکا نگاه کنید چ زن مهربون و صبوریه…چ دل بزرگی داره ک با اون همه بدی همسرش تو فیلم باز وکالتش و قبول کرد و بخشیدش…به این میگن زن زندگی ….مگ نه؟؟؟؟؟

وحید فلاح گفته :

سلام ممنونم از نقش ویدا بانو خیلی قشنگ بازی کردی اما نقش مثبت خیلی بهت میاد عزیزم

الهام گفته :

خب بزنین متولد چه ماهیه

ناشناس گفته :

مینا….امیدوارم هرجاهستن موفق باشن.وروزبه روز بیشتربدرخشند

ناشناس گفته :

سلام من هما هستم بازی ایشان در ماه و پلنگ خوب بود ولی نقشی که به عهده داشتند خوب نبود وخیلی ها در پای فیلم بی اختیار برای ملکا گریه کردند و در نتیجه از کتایون متنفر شدند.

معراج گفته :

پس این خانم ویدا سابقه اغفال مردادن رو داره….

هدیه گفته :

حالم ازت بهم میخوره کتایون (ویدا)واقعا که چقدر خودخواه دختره پرو حق (بیتا)ملکا جون نبود که تو باهاش همچین کاری کردی اگه ببینمت باهمین دستام خفت میکنم

ناشناس گفته :

تو به اعصاب خودت مسلط باش دختر خوب….به این فک کن ک ملکا اینقد زن خوبی بود تو فیلم ک دوباره برگشت به زندگیش و شوهرش و بخشید…

ناشناس گفته :

چشم هاشون چه خوش رنگه !!

شیوا گفته :

با حجابه

الهام گفته :

خیلی تو فیلم ماه وپلنگ بد بازی کردی . البته نقشم خیلی بده . این نقشو بازی نمیکردی بهتر بود.

ناشناس گفته :

کارشون خوب انجام می دن امید وارم همین جور مسیر موفقیت را درهمه عرصه طی کنن

نازنین گفته :

این تنها بازیگریه که باحجاب

شیوا گفته :

امیدوارم موفق باشی ویدا جون

دنیا گفته :

من اصلا از بازی ایشون خوشم نیومد

ناشناس گفته :

سلام واقعا قیافشون خوبه-بازیشون خوبه-بهتر از دخترایی که کرم توصورتشون می مالن

مبینا گفته :

خوب و خوشگله موفق باشی ویدا جون

مبینا گفته :

خیلی خوشگله و خوب مونده من خیلی دوسش دارم. موفق باشی ویدا جان ولی نسبتش با رامبد رو نفهمیدم

شیدا گفته :

خوببع

ساناز گفته :

بد نیست

دلارا گفته :

من از بازی ایشان در ماه و پلنگ خوشم امده امید وارم خوشبخت بشین

ارغوان گفته :

اصلا بهش نمی اد که متولد ۵۹ باشه ////
خیلی خوب مونده
خوشبخت باشن

ماندانا گفته :

واقعا ارغوان جون اصلا بهش نمیاد ولی من چهره ی دوست داشتنی شو خیلی دوست دارم

حلماان گفته :

خوشبخت وموفق باشی ویدا جون

ناشناس گفته :

خخخخخ

ویدا جوان گفته :

الهی همیشه موفق وخوشبخت باشی

مجید گفته :

سلام ویدا خانم شما منو یاد دوستی انداختین ک خیلی شبیه شماست وخیلی منو دوس داشت خیلی دوس داشت باهم ازدواج کنیم ولی نشد دوست منم همین نقش شما رو تو سریال ماه وپلنگ ولی تو واقعیت بازی کرد اما حیف ک اخر قصه ما هم به خوبی تمام نشد.

دانلود تیتراژ
مطالب پربازدید
مطالب پربحث