جشنواره جام جم 92 / برگزیدگان سومین جشنواره تلویزیونی جام جم

 جشنواره بین المللی جام جم سال 92 در آخرین روز کار خود با تجلیل از اندیشمندان، خانواده شهداء ، هنرمندان,بازیگران و فرهیختگان عرصه تلویزیون به کار خود پایان داد.
در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی جام جم از دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی و دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی – چهره های علمی و کارشناسان تلویزیونی – تجلیل شد.

در این مراسم همچنین از خانواده شهدا نیز تجلیل شد. همسر شهید یعقوبی (خانم ابراهیمی) و خانواده های شهیدان زین الدین؛ حسن شاطری؛ شیرودی و کشوری از خانواده های معظم شهدا بودند که در این جشنواره از آنها تجلیل شد.

تجلیل از هنرمندان

در بخش تجلیل از هنرمندان سومین جشنواره بین المللی جام جم نیز از استاد علی نصیریان، مهدی فخیم زاده، آتیلا پسیانی، سیروس گرجستانی، ابوالقاسم طالبی، سالار عقیلی، پرویز شیخ طادی، حسین یاری ، مسعود بهبانی نیا، پوراندخت مهیمن ، شقایق دهقان، بهنام تشکر، هومن برق نورد، سروش صحت، محمداقبال واحدی و اکبر عبدی قدردانی شد.

کارگردانان

کارگردانی مناسب در زمینه تولیدات الف ویژه معاونت سیما از بخش هایی بود که در جشنواره سوم مورد تقدیر قرار گرفت.

هیات داوران در این بخش کارگردان ذیل را مورد تقدیر قرار دادند:

مسعود جعفری جوزانی برای سریال تاریخی در چشم باد؛

کیانوش عیاری برای مجموعه تلویزیونی روزگار قریب؛

کمال تبریزی برای مجموعه تلویزیونی شهریار؛

داود میرباقری برای سریال مختارنامه؛

فرج الله سلحشور برای سریال یوسف پیامبر؛

یدالله صمدی برای سریال شوق پرواز؛

ضیاالدین دری برای سریال تاریخی کلاه پهلوی؛

محمدحسین لطیفی برای سریال تاریخی نردبام آسمان؛

شهرام اسدی برای سریال تاریخی شیخ بهایی و

حسن فتحی برای مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه

مجموعه های نمایشی

هیات داوران بخش مجموعه های نمایشی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ضمن تشکر از هدایت هاشمی برای بازی در سریال “پروانه”، جایزه این بخش را به پرویز فلاحی پور به خاطر بازی در سریال گل های گرمسیری اهدا کرد.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن نیز این جایزه مشترکا به سودابه بیضایی برای بازی در “ارمغان تاریکی” و آفرین عبیسی به خاطر بازی در سریال “رقص پرواز” اهداء شد.

جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد ضمن احترام و سپاس از مهدی هاشمی برای بازی در سریال “رقص پرواز” به آرش مجیدی به دلیل بازی بیاد ماندنی اش در سریال “ارمغان تاریکی” تعلق گرفت.

در همین بخش جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن ضمن تحسین حضور موثر خزر معصومی در سریال “یک مشت پر عقاب” به لیلا زارع برای بازی در “ارمغان تاریکی” اهداء شد.

در این بخش بهترین فیلمنامه بخش مجموعه های نمایشی به جلیل سامان برای فیلمنامه “ارمغان تاریکی”، جایزه بهترین کارگردانی خسرو معصومی کارگردان مجموعه داستانی ” بجه های بهشت ” تقدیم شد.

همچنین جایزه بهترین اثر حوزه انقلاب اسلامی مجموعه تلویزیونی “ارمغان تاریکی” به تهیه کنندگی سید احمد کاشانچی و در حوزه دفاع مقدس مجموعه “رقص پرواز” به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان به عنوان بهترین اثر برگزیده معرفی شدند.

در بخش بهترین تدوین ضمن تشکر از رضا بهارانگیز به خاطر تدوین سریال های “پروانه” و “ارمغان تاریکی” به محمدرضا موئینی به اطر تدوین سریال “یک مشت پر عقاب” تعلق گرفت.

جایزه بهترین تصویربرداری مجموعه های نمایشی نیز ضمن تشکر از محمد افسری تصویربردار مجموعه “پروانه” جایزه نیز به محمدتقی پاکسیما برای “رقص پرواز” اهداء شد.

با تشکر از حسین کاج برای بانو و فرید سعادتمند برای “پروانه” و “ارمغان تاریکی” جایزه هیات داوران در بخش بهترین موسیقی متن به فردین خلعتبری برای موسیقی سریال “یک مشت پر عقاب” تعلق گرفت.

جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس نیز با قدردانی از امیرحسین اثباتی برای مجموعه تلویزیونی “یک مشت پر عقاب” به غفار رضایی و مه لقا ناقد برای سریال “ارمغان تاریکی” اهداء شد.

هیات داوران ضمن تشکر از ساسان توکلی فارسانی برای “ارمغان تاریکی” جایزه بهترین تیتراژ را به بابک صاحبقرانی به خاطر ساخت تیتراژ “گل های گرمسیری” اهداء کرد و جلال الدین معیریان برای طراحی چهره پردازی در دو سریال “پروانه” و “ارمغان تاریکی” جایزه بهترین چهره پرداز را ازآن خود کرد.

بهترین جلوه های ویژه میدانی نیز با تاکید بر این نکته که انتخاب برگزیده این بخش قبل از سانحه ناگوار انفجار صحنه معراجی ها صورت گرفته به شهید جواد شریفی راد جلوه ویژه کار معراجی سریال “گل های گرمسیری” اهدا شد.

جایزه بهترین صدابرداری و ترکیب صدا نیز به آقایان جواد مقدس و آرش قاسمی برای سریال “پروانه” تعلق گرفت.

جوایز پایانی این بخش نیز ضمن تشکر از سعید نعمت اله فیلمنامه نویس و راما قویدل کارگردان مجموعه “روح الله” به خاطر خلاقیت و نگاه لطیف به معرفی و ساده و صمیمی حضرت امام خمینی (ره)؛ به دلیل نگاه توام با واقعیت و هوشمندی متعهدانه و شناخت صحیح از فضای داستان و ساخت باورپذیر به جلیل سامان برای سریال‌های “پروانه” و “ارمغان تاریکی” تعلق گرفت.

همچنین تلاش مسؤولانه و هنرمندانه جهت معرفی و شناخت نقش استعماری آمریکا در سریال “یک مشت پر عقاب” جایزه ویژه هیات داوران به بهروز خوش رزم اهداءشد.

تله فیلم

هیات داوران بخش فیلم های تلویزیونی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین بازیگر مرد جایزه این بخش را ضمن تقدیر از رضا بهبودی برای “آبروی از دست رفته آقای صادقی” و سیروس همتی برای بازی در رقص “روی یخ”، به بیژن امکانیان بازیگر فیلم تلویزیونی “آبروی از دست رفته آقای صادقی” اهداء کرد.

در همین بخش جایزه بهترین بازیگر زن ضمن تقدیر از غزل شاکری برای “حتی اگر شب باشد” و معصومه میرحسینی برای “یک روز سرد”، به شبنم مقدمی برای بازی در “قصه های من و دوچرخه بابام ” تقدیم کرد.

بهترین فیلمنامه بخش فیلم های تلویزیونی ضمن تشکر از محمدعلی طالبی برای فیلمنامه “یک روز سرد”، مشترکا به آیدا پناهنده و ارسلان امیری برای فیلمنامه “آبروی از دست رفته آقای صادقی” اهداء شد.

همچنین جایزه بهترین کارگردانی با قدردانی از کارگردانی فیلم های “یک روز سرد” و “زمانی برای ایستادن”، به آیدا پناهنده برای کارگردانی فیلم تلویزیونی “آبروی از دست رفته آقای صادقی” تعلق گرفت.

جایزه بهترین اثر نیز به مهدی شفیعی تهیه کننده “آبروی از دست رفته آقای صادقی”، بهترین تدوین به فیلم “عملیات کرکس”، نازنین مفخم برای تدوین تله فیلم “تعبیر خواب” اهداء شد. همچنین ضمن تقدیر از تصویربرداری فیلم “نیلا زنده است”، جایزه بهترین تصویربردار در بخش فیلم های تلویزیونی به هاشم مرادی برای تصویربرداری دو تله فیلم “زمانی برای ایستادن” و “یک روز سرد”

بهترین تیتراژ

هیات داوران جایزه این بخش را ضمن تشکر از تیتراژ فیلم “رقص روی یخ” اهدا می کند به:

پژمان ابوالقاسمی برای ساخت تیتراژ فیلم “خراش”

دو جایزه ویژه نیز از سوی هیات داوران این بخش به خاطر توجه و نگاه مسئولانه و واجد امید به کودکان و نوجوانان اهدا شده است به:

غلامرضا رمضانی کارگردان “عملیات کرکس” و فیاض موسوی برای کارگردانی “قصه های من و دوچرخه بابام”

بخش مستند

هشت جایزه در بخش مستند توسط اعضای هیات داوران این بخش انتخاب شدند. در این بخش با تشکر از هاشم زهی پژوهشگر مستند “عروسی چابهار” از مجموعه مستند “عروسی اقوام”، جایزه تحقیق و پژوهش مستند “سعدی کارنو” به عبدالحمید ارجمند اهدا شد.

در بخش تصویربرداری محمد رسولی برای” مستند خانه ای در مه” و دربخش صدابرداری هادی ساعد محکم برای ” مستند سیاه چمانه” مورد تقدیر قرار گرفتند.

در ادامه ضمن تشکر از ابوذر حیدری تدوینگر مستند” خزندگان ایران”، حمید نجفی راد جایزه بهترین تدوین را برای مستند “زیرگنبد مینا” از آن خود کرد.

بهترین نریتور در این بخش با تشکر از ناصرطهماسب، به شهرام درخشان برای گویندگی متن مستند” غبار سرخ” اهداء شد. همچنین در بخش بهترین مستند کوتاه با قدردانی از سیروس حسن پور تهیه کننده مستند “الفبای معجزه گر” به جواد ظهیری برای تهیه مستند “اگر عزت به قهوه خانه نیاید” تعلق گرفت.

سومین جشنواره بین المللی جام جم همچنین جایزه بهترین مجموعه مستند و مستند بلند خود را با تقدیر از سعید نبی برای مجموعه مستند “هیرکان” و عبدالحمید ارجمند برای مجموعه “جستجوگران پارسه”، به فتح الله امیری برای تهیه کنندگی مجموعه مستند “خزندگان ایران” اهداء کرد.

هیات داوران برنامه‌های مستند آخرین جایزه این بخش را نیز ضمن تشکر از حسن نقاشی برای کارگردانی مستند ” نخل میراث کهن” از مجموعه راسخون، به محمد حسین مهدویان برای مجموعه مستند آخرین روزهای زمستان اهداء کرد.

برنامه های گفت وگو محور

بهترین تهیه کنندگان این بخش عبارتند از: عادل فردوسی پور برای برنامه ورزشی” نود”، فواد و سیاوش صفاریان پور برای برنامه علمی” آسمان شب”، محسن تربیت دوست برای برنامه اقتصادی “پایش”، نیما دهقان برای برنامه فرهنگی و هنری “مجله تئاتر”، سید عبدالمجید رکنی برای برنامه معارفی “سمت خدا” و احسان علیخانی برای تهیه کنندگی برنامه “ماه عسل” در گروه اجتماعی

همچنین در این بخش جوایز ویژه ای نیز اهداء شد.

اسامی این افراد عبارت است از:

به دلیل نوآوری در سبک؛ علی میرمیران برای برنامه گفت و گوی “تنهایی” و محمود احمدی افزادی به خاطر تهیه برنامه “شب آفتابی”؛

برای نقد آزاد اندیشی؛ سعید نبی در تهیه برنامه “مناظره” و علیرضا حائری به خاطر تهیه کنندگی برنامه “زاویه” به خاطر محتوا و پژوهش مناسب محمد جعفر خسروی برای “زنده باد زندگی” و محمدرضا شهیدی فر برای “پارک ملت”

رویکرد ارزشی و انقلابی و پیگیری مطالبات مردم و رهبری ؛نادر طالب زاده برای برنامه “راز”

و محسن مقصودی برای برنامه “ثریا”

طراحی و اجرای برنامه های با مخاطب خاص؛ فرهاد مختاری (مدیر گروه نوجوان) به نمایندگی از شبکه دو سیما و محمد حسین رنجبران (مدیر گروه اجتماعی) به نمایندگی از شبکه قرآن و معارف سیما

هیات داوران برنامه های گفت وگو محور همچنین دو جایزه ویژه به خاطر استمرار و حفظ هویت برنامه هایی با سابقه طولانی نیز در نظر گرفت که به حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی برای برنامه “درس هایی از قرآن” با قدمتی بیش از سی سال و بهرام شفیع به خاطر برنامه ورزش و مردم، (هر دو برنامه از شبکه یک سیما) اهداء شد.

بخش پویانمایی

اعضای هیات داوران بخش پویانمایی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم دوازده عنوان جایزه منتخبان برتر را بدین شرح اعلام کرد:

سیاوش زرین آبادی برترین مجری طرح اثر بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال به خاطر پویانمایی “آقای مهربان”

علیرضا گلپایگانی و بهنام دلداده بهترین کارگردانان اثر بلند و نیمه بلند با پویانمایی “آقای مهربان”

شیوا ممتحن برترین کارگردان اثر کوتاه با پویا نمایی “اجل معلق”

علی درخشی برترین کارگردان میان برنامه به خاطر پویانمایی “گزارش های اوتی”

سیاوش زرین آبادی برنده جایزه برترین کارگردان مجموعه و سریال با پویانمایی “پهلوانان”

حسین سلطانی و وحید چالاک فیلمنامه نویسان برتر بخش پویانمایی به خاطر اثر “داستان سامرا”

و جایزه مشترک به مهدی علی بیگی، علی چناری و حامد کمالی برترین طراحان شخصیت برای پویانمایی “یاور و دوستان”

همچنین در بخش برترین طراحان فضا جایزه مشترک به حسین صافی، نوروز عباسی و مهدی موحد به خاطر پویانمایی “افسانه سرزمین گوهران”

محمد غلامی و ابوالفضل جعفری برندگان مشترک جایزه برترین انیماتور متحرک ساز به خاطر پویانمایی “رستوران جنگل”

جایزه برترین آهنگساز به پیروز ارجمند به خاطر پویانمایی “آقای مهربان”

فرشید جلیلی برترین صداگذار و صداساز بخش پویانمایی با اثر “افسانه موزه ها”

و حامد کاتبی به خاطر برترین دستاورد فنی و هنری در اثر “تولد آفتاب”

بخش بین الملل

هیات داوران بخش بین الملل سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین برنامه مستند با موضوع بیداری اسلامی به دلیل پویایی و جسارت و استفاده هنرمندانه و استفاده اثر گذار از تصاویر ناب تظاهرات حق طلبانه مردم بحرین و بهره گیری از تحقیق و پژوهش مناسب به بحرین، فریاد در تاریکی ساخته خانم می یینگ ولش(may ying welsh) از کشور قطر اهداء شد.

همچنین بهترین مستند با موضوع مقاومت ضمن تقدیر از جزا نیومان(jezza Neumann) برای بچه های غزه به ویبکه لاکه برگ (vibeke lokeberg) سازنده مستند اشک های غزه از کشور نروژ برای ترسیم هنرمندانه مظلومیت کودکان فلسطینی اهدا شد.

جایزه بهترین سریال داستانی با موضوع مقاومت نیز به “تهاجم” به کارگردانی شوقی الماجری محصول مشترک اردن و سوریه برای فضاسازی جذاب و پرکشش مقاومت مردم فلسطین در قاب تصویر اهدا شد.

جایزه سریال های داستانی با رویکرد مقاومت، ضمن تشکر از علی اونور تان از کشور ترکیه برای سریال “جدایی”

این جایزه به خاطر ایجاد موقعیت های اثرگذار دراماتیک و روایت صادقانه مبارزات مردم فلسطین به باصر خطیب برای سریال “الغالبون” (1) محصول شبکه المنار لبنان تعلق گرفت.

در حوزه مستندهای موضوع مقاومت و بیداری اسلامی ضمن تقدیر از مستند عیون الحقیقه به دلیل استفاده جامع از ابزار هنری (عکس و گرافیک) و نیز بهره‌گیری از تحقیق جامع،
جایزه به محمد دبوق از کشور لبنان برای مستند “خرابی سوم” یا “الخراب الثالث” اهدا شد.

در انتهای اختتامیه طولانی‌مدت سومین جشنواره جام‌جم بهترین مجری‌های برنامه‌های گفتگو محور معرفی شدند.

بهترین مجری برنامه‌های ورزشی: عادل فردوسی‌پور برای برنامه «نود»

بهترین مجری برنامه‌های معارفی: ندا ملکی برای برنامه «آفتاب شرقی»

بهترین مجری برنامه‌های علمی:  سیاوش صفاریان پور برای برنامه «آسمان شب»

بهترین مجری برنامه‌‌های  اقتصادی: مرتضی حیدری برای برنامه «پایش»

بهترین مجری برنامه‌های اجتماعی: محمد جعفر خسروی «زنده باد زندگی»؛ محمدرضا شهیدی« پارک ملت» و احسان علیخانی برنامه «ماه عسل»

بهترین مجری برنامه‌های فرهنگی و هنری: سید عباس سجادی برای اجرای برنامه «دستان»

سید عباس سجادی از مدیریت صداوسیما برای جسارت ورود به موسیقی تشکر کردو تندیس خود را به جامعه موسیقی ایران تقدیم کرد.


3,851 بازدید

نظرات کاربران

۲۲
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

آنا دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲

عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بوووووووووووووووووووووووووووود ولی من از احسان مغروووووووووووووووووووورمتنفرررررررررررررررررررررررررم

لی لی یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲

چرا از میلاد کی مرام گلم تقدیر نکردن واسه نابرده رنج؟؟؟
آخه اون سریال هم مربوط ب دفاع مقدس می شد.
ولی احسان حقش بود.مبارکش باشه:)
و همین طور خیلی های دیگه ک جایزه گرفتن حقشون بود.

پرنسس احسان یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲

داداش احسان دمت گرم جایزه نوش جونت واقعا حقت بیش از ایناست
تکی بخدا وتکرار نشدنی آی زنده باشی

هانیه یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲

سلام برنامه جام جم فقط با اجرای آقا احسان عالی میشد که شد

من به آقا احسان تبریک میگم

هلما یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲

احسان جان تبریک میگم بهت واقعا شایسته ی بهترین ها هستی برات ارزوی موفقیت دارم”همچنین اقای عادل.سربلند و پیروز باشید

DANIAL یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲

دمتون گرم سایتتون update update واقا مرسی……

razieh شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲

ارمغان تاریکی واقعا حقش بود.
مخصوصا ارش مجیدی

زهرا جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲

من از سایت به روز تون ممنونم.واقعا عالیه.همچنین به آقای علیخاتی مجری و تهیه کننده عالی و تک تبریک میگن.امیداورم بیشتر ایشون و تو تلوزیون ببینیم.

سوگند6 جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲

عشق است آرش مجیدی و ارمغان تاریکی!

neda جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲

سلام واقعابامجریگری احسان عاااااااالی بودازعالی هم بهتر.

lolo جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲

تبریک می گم آقااحساااااااان

مینا جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲

عاااااادل و احساااااان واقعا گل کاشتن بنظرم اگه اینا تو جشنواره نبودن اصلا مزه نمیداد بخصوص بخشی ک با هم اجرا کردن…

سمانه پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

چرا از شهاب عزیزم واسه شوق برواز تقدیر نکردن نمیدونم!جای خالیش ازتو تلویزیون حس میشد چه برسه به داخل مراسم.برام سواله چرا انتخابش نکردن؟؟؟؟؟؟

گلبرگ پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

خیلی خوشحال شدم ک احسان علیخانی جایزه گرفت….البته من میدونستم ک انتخاب میشه تو هم مجری گریش عالیه و هم میدونه چطور ببینده جذب کنه…من ک عاشقشم…بهش تبریک میگم…احسان جان دست گلت درد نکنه….

الهام عاشق احسان پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

واقعا خوب بود ترکوندی به خاطر تموم زحماتت ممنونم

آرزو پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

واقعاحق آقای علیخانی بود………..
به نظرمن برنامه ماه عسل بهترین برنامه اجتماعیه……….

رضوان پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

آفرین
بله واقعا حقش بود بابا چقدر هم استرس داشت آدمی که کاری که انجام میده با خدا باشه معلومه که بهترینه عزیزم

SN پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

دم یدالله صمدی گرم !

ارش پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

احسان جون تبریک ویزه به تو عزیز واقعا شایسته بودی

نگار پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

خانم دهقان وجناب اقای احسان علیخانی به شما دو عزیز تبریک ویزه میگوییم

ilika پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

slm.mamnun.in site kheili aalie.man mataleb jadid ro dar in site mikhoonam.mrsi

hani پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

عجبی چشممون به جمال اقای علیخانی روشن شد!!!!