موضوع :فیلم و سریال

بازیگران و داستان فیلم شبی که ماه کامل شد

فیلم شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی تولید شده است که جدیدترین اثر این کارگردان زن در سینمای ایران پس از تجربه های موفق او در فیلم سازی سینما می باشد

فیلم جدید نرگس آبیار در نخستین روزهای اکران که در جشنواره فیلم فجر 37 ام بود توانست نظرات مردمی و کارشناسی را به خود جلب نماید و یکی از مهم ترین فیلمهای جشنواره سال گردد و توانست در بخش های زیادی از جمله بهترین بازیگر مرد, بهترین بازیگر زن , بهترین فیلم و … سیمرغ بگیرد.

در ادامه به معرفی خلاصه داستان , موضوع و بازیگران این فیلم می پردازیم.

دانلود فیلم شبی که ماه کامل شد از اینجا

خلاصه داستان و بازیگران فیلم شبی که ماه کامل شد +عکسها

بازیگران فیلم شبی که ماه کامل شد

الناز شاکردوست در نقش فائزه / هوتن شکیبا در نقش عبدالحمید/ فرشته صدرعرفایی / پدرام شریفی در نقش برادر فائزه / فرید سجادی حسینی / آرمین رحیمیان بازیگر نقش عبدالمالک ریگی

بسیاری از منتقدین سینما از بازی خوب هوتن شکیبا در این فیلم که نقش یک مرد بلوچ را ایفا می کند صحبت کرده و گفته شده است شانس برنده شدن سیمرغ بهترین بازیگر مرد را خواهد داشت . همچنین الناز شاکردوست نیز یک نقش متفاوت را در این فیلم ایفا کرده است.

داستان فیلم شبی که ماه کامل شد

داستان فیلم شبی که ماه کامل شد چیست ؟

«شبی که ماه کامل شد» روایتگر داستان زندگی دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران است که درگیر عشق جوانی شهرستانی می‌شود و این در حالی است که دختر به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران است. در این مسیر برادرش با او همراه می‌شود؛ اما در میانه راه، اتفاقاتی برای آنها رقم می‌خورد که خط اصلی داستان فیلم را تشکیل می‌دهد.

نقد فیلم شبی که ماه کامل شد

عبدالحمید دربازار تهران عاشق چشم های فائزه، دختر یکی از مشتریانش می شود.بانویی که درنبود پدر با مشقت فراوان دوفرزندش؛ فائزه وشهاب را بزرگ کرده ورغبتی به عروس کردن راه دوردخترش ندارد.اما با این همه عشق دختر وپسر به مخالفت ها می چربد وفائزه همسر عبد الحمید می شود.مشکلات زندگی وخانواده عبدالحمید بعد از ازدواج یک به یک بر فائزه عیان می شود.خانواده عبد الحمید خواسته وناخواسته درگیر تخلفات شهروندی فروان از جمله حمل ونگهداری اسلحه وقاچاق و…هستند.

ین همه انگیزه ای می شود تا فائزه برای دورماندن خانواده اش از خطر تصمیم به ترک وطن واقامت در اروپا بگیرد وعلی رغم مخالفت های مادر با برادرش جهت انجام مقدمات پناهندگی راهی کشور پاکستان می شود واین تازه آغاز ماجرا است.(این فیلم برگرفته از یک داستان واقعی است).شبی که ماه کامل شد در نگاه اول عاشقانه آرامی است که در پایان روایتش منتهی به یک تراژدی تلخ می شود.

نرگس آبیار در این فیلم نیز مانند چند فیلم گذشته اش راوی قصه ای از زنان این سرزمین است.فیلم، با ریتمی آرام وجذاب از نظربازی های عاشقانه استارت می خورد .(پرده اول)پس از آن مخاطب درمیانه داستان زندگی این زوج با جغرافیا وآداب ورسوم ملت بلوچ آشنا می شود.همین جا عبور از داستان های تکراری وآپارتمان نشینی ورنگارنگی زندگی شهرنشینی برای فیلم آبیار یک امتیاز محسوب می شود.تلاشی که بین فیلم سازان سینمای اجتماعی بدلایل متعدد ازجمله استقبال از پروژه های لوباجت وپرهیز از شناخت فرهنگ اقوام مختلف ونادیده انگاری قوم شناسی وپژوهش در نگارش فیلمنامه چندان مرسوم نبوده واین قاب ونگاه از سازنده شبی که ماه کامل شد ، اثرش را از نمونه های مرسوم یک سر وگردن بالاتر کشیده است.پرده دوم روایت نگاهی به شرح زندگی وروابط این زوج با خانواده ها ومحیط پیرامونشان دارد.

منبع »:  نقد توسط فریبا اشوئی سایت سینما سینما

گریم الناز شاکردوست و شبنم مقدمی در فیلم شبی که ماه کامل شد

گریم متفاوت چادری الناز شاکردوست و شبنم مقدمی در فیلم شبی که ماه کامل شد

عوامل فیلم شبی که ماه کامل شد

عوامل فیلم شبی که ماه کامل شد

اطلاعات چندانی در این مورد منتشر نشده است.

تیزر فیلم شبی که ماه کامل شد – دانلود

تیزر جدید فیلم با صدای محسن چاوشی


عکسهای مراسم اکران فیلم شبی که ماه کامل شد در جشنواره فیلم فجر 97

الناز شاکردوست در اکران فیلم شبی که ماه کامل شد

هوتن شکیبا و پدرام شریفی

هوتن شکیبا و پدرام شریفی در جشنواره فجر / اکران فیلم شبی که ماه کامل شد.


جوایز فیلم در جشنواره فیلم فجر 97

سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن – الناز شاکردوست
سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد – هوتن شکیبا
سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن – فرشته صدر عرفایی
سیمرغ بهترین کارگردانی – نرگس آبیار
سیمرغ بهترین فیلم و تهیه کنندگی – محمدحسین قاسمی
سیمرغ بهترین چهره پردازی
سیمرغ بهترین طراحی صحنه


بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاکردوست بازیگر خوش چهره ی سینما و تلویزیون متولد 7 تیر 1363 در تهران می باشد و اصالتا تهرانی می باشد و 34 سال سن دارد.

بیوگرافی هوتن شکیبا

هوتن شکیبا بازیگر تئاتر ,سینما و تلویزیون متولد 24 خرداد ماه 1363 سنندج می باشد و اصالتا کرد است.او هم اکنون 34 سال سن دارد.

شبی که ماه کامل شد


32,932 بازدید

نظرات کاربران

۱
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

ناشناس سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

خیلی فیلم باحالییییی بود ، واقعا به همه عوامل فیلم مخصوصا خانم ابیار و خانم شاکردوست و اقای شکیبا خسته نباشیدددد فراوانننن میگم
فقط کاش اخرش نقش فائزه کشته نمیشد