موضوع :اخبار سینما ایران

میزان فروش فیلمهای روی پرده سینما آبان 95

آخرین آمار فروش فیلمهای سینمایی ایرانی روی پرده سینماهای کشور تا هفتم آبان ماه 95 را می توانید مشاهده نمایید.

 فیلم «یتیم‌خانه ایران» ساخته ابوالقاسم طالبی در دو روز نخست اکران خود یعنی پنجم و ششم آبان‌ماه، 11 میلیون تومان فروش داشته است.

این فیلم فعلا در تهران نمایش داده می‌شود و به زودی در سینماهای شهرستان‌ها هم اکران خواهد شد.

میرزایی از دفتر پخش فیلمیران همچنین درباره میزان فروش فیلم «متولد 65» به کارگردانی مجید توکلی که اکران این فیلم هم از چهارشنبه پنجم آبان‌ماه در سینماها آغاز شده است، گفت: این فیلم در روز نخست 9 میلیون تومان و روز گذشته 24 میلیون تومان فروش داشت و در مجموع به فروش 33 میلیون تومانی در تهران رسیده است. ضمن اینکه اکران آن در شهرستان‌ها هم در آینده شروع می‌شود.

وی رقم فروش فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» تینا پاکروان را که حدود یک هفته قبل به سینماها آمده است، در تهران 54 میلیون تومان اعلام کرد.

به گفته او این فیلم که در تهران 24 سالن سینمایی و در شهرستان‌ها 21 سالن را در اختیار دارد در کل کشور به رقم فروش 295 میلیون تومان رسیده است.

میرزایی همچنین با اشاره یه اینکه فیلم «لانتوری» به کارگردانی رضا درمیشیان به فروش کلی 6 میلیارد و 850 میلیون تومان رسیده است،

«فروشنده» اصغر فرهادی نیز شب گذشته 107 میلیون تومان در تهران فروش داشت و با 24 سالن سینمایی که در تهران و 83 سالنی که در شهرستان‌ها دارد، تاکنون 13 میلیارد و 320 میلیون تومان فروخته است.

فیلم سیانور به کارگردانی بهروز شعیبی هم پس از یک هفته اکران به فروش 371 میلیون رسیده است.

فیاض هوشیار پارسیان ؛ مدیر پخش شرکت سیمای مهر گفت: این فیلم که 16 سالن سینمایی در تهران دارد، روز پنج‌شنبه 75 میلیون در تهران فروخته و در شهرستان‌ها هم به رقم فروش 25 میلیون تومان رسیده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه تعداد سینماهای این فیلم در تهران افزایش یابد، تاکید کرد:‌ «سیانور» قطعا در سینماهای شهرهای بیشتری در آینده اکران می‌شود.

فیلم «این زن حقش را می‌خواهد» محسن توکلی هم که یکی دیگر از فیلم‌های تقریبا تازه سینماهاست، طبق اعلام ناصر شعبانی‌ (مدیر پخش پرده پنجم) با 15 سالن سینما در تهران تاکنون 123 میلیون تومان فروش داشته است.

این فیلم در چند شهر از جمله مشهد، شیراز، همدان و کاشان هم اکران می‌شود و قرار است تعداد سالن‌های این فیلم در شهرهای دیگر اضافه شود.

همچنین فیلم «خشکسالی و دروغ» به کارگردانی پدرام علیزاده که در تهران 22 سالن را در اختیار دارد، به فروش 967 میلیون تومانی رسیده و در شهرستان‌ها نیز 440 میلیون تومان فروش داشته است.

این فیلم که در مجموع یک میلیارد و 407 میلیون تومان فروخته، در 26 سالن سینمای شهرستان‌ها اکران می‌شود و به این تعداد قرار است اضافه شود.


3,194 بازدید

نظرات کاربران

۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.