موضوع :گفتگو با بازیگران

سایت منظوم

معتبرترین مرجع سینما، تلویزیون و هنرمندان ایرانی و خارجی

با بالا رفتن کیفیت آثار هنر هفتم در ایران  که  در چندسال اخیر توانسته است جوایز زیادی را از جشنواره های داخلی و خارجی درو کند، موجی جدید از  طرفداران از هنرمندان و برنامه های سینمایی همچون جشنواره فجرشکل گرفته است که سبب شده است بستری مناسب برای هنر دوستان بخصوص طرفداران پر و پاقرص هنر هفتم فراهم آورده شود. در این مطلب با ما همراه باشید تا با معتبرترین دیتابیس سینمایی ایرانی همانند IMDb به نام منظوم | مرجع سینما و تلویزیون ایران و جهان آشنا شوید.

چند سال پیش که  مردم ایران در حالتی قهرگونه با تولیدات سینما تلویزیون ایران به سر می بردند، چندان نیازی به داشتن مکانی برای گفتمان در مورد آثار سینمایی ایرانی حس نمی شد. اما در چند سال اخیر و در پی تغییر و تحولات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سپس افزایش کیفیت فیلم های سینمایی و متعاقبا سینمای خانگی، نیاز  به وجود چنین مکانی بیشتر از قبل احساس شد چون همه چیز تغییر کرده بود و مردم با تولیدات داخلی آشتی کرده بودند.در این میان سایت های خبری یا غیر خبری جسته و گریخته مقالات یا پست هایی در مورد روند تولیدات سینمایی نشر دادند که متاسفانه نتوانسته است ذهن کنجکاو و متفاوت اندیش جوانان را به خوبی سیراب کند.

چیزی که  باعث کدر شدن چهره ی این موضوع می شد، وجودبرخی از رسانه  های غیر رسمی شبکه های اجتماعی بودند که با رو آوردن به انتشار اخبار زرد از هنرمندان و سینماگران ایرانی به دنبال ماهی گرفتن از این آب گل آلود بودند.و به جای اینکه به فکر کمک به این صنعت بسیار شکننده باشند بیشتر بر چهره ی آن خدشه وارد کردند. و از اینجا است که احساس نیاز به رسانه ای صادق و امانت دار  موجب پدید آمدن ایده ای شد.

در حالی که فضای مجازی ایران به وضوحاحساس نیاز به داشتن محلی که بتوان اخبار غنی و صادقانه را در مورد سینمای ایران و سریال های تلویزیونی داشته باشد کم بود؛ تیمی جوان از هنردوستان با گرد هم جمع شدن توانستند با راه اندازی یک سایت با بنیانی قوی از ایده ها و هدف ها موفق شدند معادلات را در هم بریزند.

یکی از بهترینوبسایت‌هایی که در چند سال اخیر طراحی و پیاده سازی شده‌است سایت منظوم بوده است که هدف آن گردآوری دایره المعارفی اینترنتی از فیلم های سینمایی و تولیدات  تلویزیونی و سینمای خانگی بوده‌است.مکانی که می تواند بستری مناسب برای همه‌ی مخاطبان سینما و تلویزیون  باشد تا با سینمای خاطره انگیز سال های قبل و همچنین محصولات جدید سینمایی دیداری داشته باشند و در کنار خواندن نقد فیلم‌ و سریال ایرانی و خارجی، به بحث و تبادل نقطه نظراتشان بپردازند.

به نظر شما چه چیز می تواند جذاب تر از این باشد که با اشخاصی به گفتگو بنشینید که در مورد فیلم خاطره انگیز «دزد عروسک ها» و «الو الو من جوجو ام»همان احساسات و نقطه نظرات را دارند  و یک خاطره ی همگانی از این نوستالژیک در ذهن شما به وجود آمده است.

منظوم

هنگامی که به  سایت منظوم نگاه می کنیم، یک پایگاه داده‌ی عظیم از ۳۱۰۶۸ عنوان فیلم، سریال و برنامه تلویزیونی را از منابع مطمئن و معتبر می‎بینیم که دسته‌بندی و  تگ‌گذاریشده اند و در کنار آنها یک منبع خبری درست و بهینه در مورد این آثار وجود دارد.همچنین یک گالری از خبرهای ناب در مورد هنرمندان حاضر در آثار و عکس ها و فیلم های این هنرمندان  در این سایت وجود دارد.مورد جالب دیگری که در مورد سایت منظوم وجود دارد، جمع آوری اطلاعات و گالری عکس ۱۴۰۶۶۸ از هنرمندان حاضر است و این میزان همچنان در حال افزایش است.

با نگاه به صفحه ی اول سایت می بینیم که تیم منظوم تنها درصدد ایجادیک دایره‌المعارف آنلاین نیست و تواناتر از سایر سایت درصدد گشودن دریچه ای به صنعت سینمای امروز و آینده است. این سایت با پرداختن به خبرهای تولیدات روز سینمایی و تلویزیونی  عطش سینما دوستان ایرانی را برطرف می‌کند و  شما می‌توانید با مشاهده‌ی عکس و تیزر آثار، کارنامه هنرمندان و همچنین خواندن ارزیابی مردم از فیلم هایی که مشاهده کرده‌اند و نقد منتقدان برجسته ی ایران ساعاتی خوش را داشته باشید.

باز بودن دست کاربر اینترنتی در انتخاب بسیار فکر سنجیده ای بوده است و مخاطب پس از دیدن فیلم مورد علاقه اش می تواند نظر و احساس خود را با سایرین در این سایت به اشتراک بگذارد. مثلا شما در منظوم می‌توانید معرفی کامل بازیگران و شخصیت‌های سریال «فرار از زندان» را به طور کامل بخوانید و لذت ببرید.

منظوم می‌تواند یک سایت مرجع برای خود هنرمندان نیز باشد چون بارها هنرمندان برجسته ی سینمای دنیا اذعان کرده‌اند که  بهترین منتقد در هنر هفتم خود مردم هستند و نرخ تماشای بینندگان و مخاطبین یک فیلم یا سریال گویاتر از هر نقدی می‌تواند عمل ‌کند.برای راحتی دسترسی مردم به سایت منظوم، تیم منظوم اپلیکیشن منظوم را هم تدارک دیده است که این اپلیکیشن به راحتی دانلود و نصب می‌شود.

در این اپلیکیشن شما می‌توانید چهار ابزار مختلف را داشته باشید تا بتوانید نظرات خود را با بقیه به اشتراک بگذارید. ابزارهایی شامل:ستاره دادن، نظر دادن، ارزیابی کردن و ارسال نقد آثار جزو چهار ویژگی منحصر به فرد منظوم در جمع‌آوری نظرات مردم است.

گرچه تیم منظوم خودش را یک پایگاه خبری سینمایی و تلویزیونی  نمی‌داند، اما آخرین اخبار منتشرشده در خبرگزاری های معتبر را در عین امانت داری و بدون هیچ گونه دست بردنی در  این سایت قرار گذاشته می‌شوند و سعی تیم خبری درآن است که  خبرهای داغ از سینما و تلویزیون را سریعا به مخاطبین عرضه کنند. جدای از این سایت منظوم عرصه ای برای حضور نقدهای کاربلدان این رشته شده است و سینما دوستان می توانند اکثر نقدهای مهم منتشر شده برای آثار سینمایی را در این سایت بیابند.

گرچه نظر دادن در مورد آینده ی این سایت جایز نیست ولی تیم خبری جوان و علاقمند تمام تلاش هایشان را انجام می دهند و در عین اینکه  مستقل عمل می‌کنند، یکی از زیرمجموعه‌های (لینک) گروه فرهنگی هنری منصه محسوب می‌شوند. با راه اندازی این سایت می توان به آینده ی خبری در مورد صنعت سینما در عرصه ی اینترنت امیدوارتر بود چون سوای مرجعی برای خبرهای داغ و نقدهای جنجالی می‌تواند محلی برای یادآوری نوستالژیک و سرگرمی باشد که متفاوت از سایت های دیگر عمل کرده و تمرکز آن تنها بر تولیدات ایرانی ثابت است.محور تمام این فعالیت ها عشق به هنر و سینمایی است که دوباره می خواهد قد برافرازد و شکوفا شود.

اکنون ما هر ماه شاهد اکران فیلم هایی خوب با بازخوردی متفاوت از مردم هستیم که باعث شده است طبقه ای که بسیار در حقش اجحاف شده است دوباره جانی بگیرد، علیرغم کمبودها و محدودیت هایی که هنوز در ساخت تولیدات سینمایی وجود دارد، شاهد کارهای خوبی از جنس اجتماع و مردم بوده ایم و همین هم ذات پنداری مردم با فیلم های اکران شده موجب گردیده است که دوباره مردم به سینمای ایران روی خوش نشان دهند.


2,301 بازدید

نظرات کاربران

۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.