موضوع :اخبار سینما ایران ، فیلم و سریال

فیلم دارکوب

از کارگردان های جوان سده اخیر می توان بهروز شعیبی را نام برد ، بهروز شعیبی در سومین تجربه حضورش در جشوانه فجر با فیلم دارکوب حضور یافت .

بهروز شعیبی سال هاست که در زمینه بازیگری ، برنامه ریزی در فیلم های متفاوت و همچنین دستیاری کارگرانی تجربه کسب کرده است ، اولین فیلم بلند مدت بهروز شعیبی «دهلیز» بود که شعیبی تمام هنر خود را در این فیلم به نمایش گذاشت ؛ شعیبی برای فیلم دهلیزسیمرغ بلورین بهترین فیلم سی و یکمین جشنواره فجر را بدست آورد.

شعیبی در دومین تجربه فیلم بلند ، سیانور را ساخت ؛ به عقیده صاحب نظران عرصه سینما فیلم سیانور به ناحق از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نادیده گرفته شد.

فیلم دارکوب به عنوان سومین تجربه فیلم بلند شعیبی ، یک فیلم کاملا متفاوت با نگاه از زاویه دیگری به مبحث اعتیاد و همچنین روابط انسانی افراد در برخورد و رویارویی مشکلات اجتماعی و معضلات می باشد. داستان این فیلم به قلم حسین تراب نژاد و آزیتا ایرایی نوشته شده است.

دارکوب نامزد بهترین فیلم سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در سال 96 شده است و سارا بهرامی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر جشنواره را برای این فیلم دریافت کرده است.

نکته جالبی که که وجود دارد این است که سید محمود رضوی در مقام تهیه کننده سومین همکاری را با بهروز شعیبی را رقم میزند ،

مهناز افشار در فیلم دارکوب با یک نقش کاملا متفاوت ظاهر شده است.

خلاصه داستان و موضوع فیلم دارکوب

تا حالا شده یک نفر رو از صمیم دل دوست داشته باشید ، او تبدیل به عزیز ترین فرد زندگی تان تبدیل شود؟ در این شرایط عزیزتان تصمیم بگیرد که تنها باشد ، تنهای تنها .

تو خوش باشی به دیدن چهره یار ، تو دلخوش به شنیدن صدای یار باشی اما یارت درهای قلبش را بسته باشد و تصمیم بر تنهایی بگیرد.

وقتی یکی همه زندگی ات بشه ، اما نباشه اون زندگی دیگه زندگی نمیشه ، باتلاقه … این زندگی محکوم به فناست…

در فیلم دارکوب (سارا بهرامی ) زنی معتاد است که همسرش (امین حیایی ) او را ترک کرده و با (مهناز افشار) ازدواج می کند ، به دروغ به زن معتاد ( سارا بهرامی = مهسا) گفته شده که فرزندش مرده است اما متوجه این دروغ می شود ، (مهسا) در پی پیگیری برای گرفتن فرزندش (باران/گلی) برای زندگی (امین حیایی) و (مهناز افشار) مشکلاتی ایجاد می کند.

بازیگران فیلم دارکوب

بازیگران فیلم دارکوب

مهناز افشار, امین حیایی, سارا بهرامی, جمشید هاشم پور, هادی حجازی فر, طوفان مهردادیان, نگار عابدی, شادی کرم‌رودی, ثریا حلی, آتیه جاوید, علیرضا کی منش, ندا عقیقی

عوامل فیلم دارکوب :

کارگردان : بهروز شفیعی / نویسنده : حسین تراب نژاد و آزیتا ایرایی / تهیه‌کننده: سیدمحمود رضوی / دستیار اول کارگردان: صالح غربی جوان / بازیگردان: علی صلاحی / مدیر برنامه‌ریزی: امیر سلیمانی /طراح گریم: فاطمه کمالی و زهرا کمالی / صدابردار: کامران کیان ارثی / مدیر فیلمبرداری: علیرضا برازنده / جانشین تهیه: فیاض هوشیار پارسیان / مشاور رسانه‌ای: سیدمحمدصادق لواسانی / جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیک / محصول: موسسه سینمایی سیمای مهر

داستان فیلم دارکوب

مخاطبان فیلم دارکوب از زبان شعیبی :

 مخاطبان فیلم دارکوب از سنین 13 الی 30 سال است که با مسائل ناگفته ای رو به رو خواهند بود ، شعیبی مشاهده این فیلم را به خصوص برای دختران پیشنهاد کرده است و همچنین شعیبی موضوع فیلم دارکوب را بسیار مهم خوانده و گفته افرادی که کمتر از 13 سال دارند شاید با موضوع فیلم نقطه اشتراکی پیدا نکنند.

سید جلال ساداتیان ( از اعضای هیات سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ) در مورد فیلم دارکوب این چنین گفت :

“فیلم دارکوب که دارای یک موضوع اجتماعی است و عشق مادر به فرزند را به خوبی به نمایش گذاشته است ؛ فیلم دارکوب با پس زمینه اعتیاد عشق یک مادر به فرزند را نشان می دهد که مادر به خاطر فرزند اعتیار خود را ترک می کند.”

آرش آقا بیک ( طراح جلوه های ویژه ) در مصاحبه با خبرنگار سینما پرس درباره فیلم دارکوب گفت :

 “از ماحصل فیلم دارکوب بسیار راضی هستم ، حس و حال فیلم دارکوب را خیلی دوست دارم و در فیلم دارکوب صحنه های برفی و بورانی و بارانی را داشتیم و اطمینان دارم خوب از کار درآمده است. فیلم دارکوب روابط انسانی افراد را  در رویارویی با اعتیاد و مشکلات اجتماعی از زاویه متفاوتی بیان می کند . در پایان امیدوارم بینندگان از مشاهده این فیلم لذت ببرند.”

فیلم دارکوب


7,454 بازدید

نظرات کاربران

۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.